Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Neuromind

Budujemy relacje ... a w nich stawiamy na szczerość
CO ROBIMY?

Przedszkole NeuroMind, to jedyna we Włocławku placówka terapeutyczna dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, która wspiera je w ich indywidualnym rozwoju poznawczym, motorycznym i emocjonalno – społecznym.

Naszym celem jest przygotowanie przedszkolaków do dalszej edukacji w placówkach masowych lub oddziałach integracyjnych poprzez zapewnienie intensywnej terapii i edukacji uwzględniającej potrzeby dziecka.

Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Stosujemy metody nauki dostosowane do potrzeb i możliwości naszych przedszkolaków. Uczymy samodzielności. Nasze przedszkolaki z radością poznają świat!

Szkolenia i konferencje

Regularnie podnosimy nasze kwalifikacje. Jako Partner Fundacji Synapsis, bierzemy udział w najważniejszych konferencjach w Polsce.

Nowoczesne wyposażenie

Wdrażamy nowoczesne technologie
i metody terpapii, bo wiemy że wspierają
one rozwój dzieci

Bezpłatne warsztaty

Dla rodziców naszych przedszkolaków,
organizujemy bezpłatne
szkolenia i warsztaty

Monitoring postępów

Ściśle współpracujemy z rodzicami
przedszkolaków. Daje to możliwość stałego monitorowania postępów w terapii

AUTORSKI PROGRAM TERAPII

Nasz autorski program terapeutyczny wspiera kluczowe sfery rozwoju dziecka:

– Mowa i komunikacja

– Samodzielność i umiejętności samoobsługowe

– Umiejętności samoregulacji (wyciszenie,koncentracja)

– Umiejętność zabawy indywidualnej i w grupie

– Umiejętności ruchowe i sprawnie działające zmysły

– Umiejętności poznawcze

NASZE DZIAŁANIA WSPIERAJĄ

Talent Friendly Company
DrOmnibus
Instytut Mikroekologii
Autilius
Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu
Fundacja Synapsis
Ośrodek Wspierania Rozwoju Neuromind
Kujawska Szkoła Wyższa

MONITORING ONLINE

Pracujemy rzetelnie i z pasją. Codziennie obserwujemy sukcesy, radości i wyzwania naszych przedszkolaków. Ponieważ zależało nam, żeby również rodzice mieli wgląd w przedszkolny świat swoich dzieci, uruchomiliśmy w placówce monitoring on-line. Możliwośc śledzenia terapii i zabawy dziecka podczas jego pobytu w przedszkolu buduje atmosferę bezpieczeństwa i zaufania.

Razem z rodzicami działamy w jednej drużynie!

Galeria prezentuje zrzut z 3 kamer. Monitoringiem objęte są wszystkie sale i korytarze.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny

ul. Wiejska 12C