Warsztaty online

Dla rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, którzy poszukują wsparcia w budowaniu głębokiej relacji z dzieckiem i wsparcia w kształtowaniu umiejętności społeczno – komunikacyjnych.

Rodzicielstwo bliskości pokazuje nam jak możemy budować bliskie i autentyczne relacje ze swoimi dziećmi, które uczą nas jak rozpoznawać i zaspokajać potrzeby pociech oraz własne.

Przyglądamy się temu jak możemy komunikować swoje emocje oraz granice w zgodzie ze sobą.

Podczas warsztatów uzyskasz odpowiedzi na poniższe pytania:

• Co zyskuje moje dziecko dzięki odbywaniu terapii opartej na metodzie podejścia rozwojowego (budowaniu relacji)?
  • Jak odczytać pozawerbalne komunikaty mojego dziecka i rozumieć jego potrzeby?
  • Co mogę zrobić, aby wspierać rozwój mojego dziecka?
  • Jak rozpoznawać stany zaangażowania dziecka i odpowiednio dostosować formę kształtowania nowych umiejętności?
  • Jak budować wspólne pole uwagi podczas zabawy z moim dzieckiem?
  • Co mogę zrobić dla siebie, aby czerpać radość i satysfakcję z budowania autentycznej relacji z moim dzieckiem?

Co zyskuje rodzic:

• Wiedzę o tym, jak wspierać rozwój swojego dziecka oraz na jakie jego aspekty szczególnie zwracać uwagę.
  • Wiedzę na temat przyczyn występowania trudnych zachowań u dziecka.
  • Praktyczne wskazówki dotyczące kształtowania bazowych umiejętności potrzebnych do rozwijania komunikacji.
  • Narzędzia potrzebne do wspierania samoregulacji dziecka.
  • Dowiesz się, jak uczestniczyć w aktywnościach wybranych przez swoje dziecko oraz jak dołączać do proponowanej przez nie zabawy,
  • Nauczysz się rozpoznawać możliwości Twojego dziecka i dopasowywać cele adekwatne do jego możliwości.
  • Dowiesz się jak zaplanować rozwojową zabawę, w którą będzie zaangażowane dziecko.
  • Otrzymasz materiały szkoleniowe (prezentacje oraz nagrania video),
  • Odbędziesz konsultacje online ze specjalistą zajmującym się metodą GPS (Growth Through Play System).
  • Poznasz techniki dbania o siebie, co stanowi niezbędny element wspierania dziecka

Program warsztatu

Podejście rozwojowe

– Podejście bliskościowe, oparte na relacji, podstawowe założenia
– Korzyści/dlaczego warto
– Zaangażowanie rodzica

Czego uczyć?

– Wybór odpowiedniego celu do możliwości dziecka
– Odróżnianie celu owocu od korzenia

Cel:
Oparty na zainteresowaniach

Zadanie:
Kwestionariusz zainteresowań dziecka (do wypełnienia przez Ciebie)

Kiedy uczyć?

Etapy nauki:

– Samoregulacja
– Odwzajemniona interakcja
– Nauka wyższych umiejętności
– Stany zaangażowania

Jak uczyć?

– Zabawa – jej rola w życiu dziecka
– Jaka powinna być zabawa? Łatwa, oparta na zainteresowaniach
– Wybór odpowiedniej zabawy do celu

Jak zadbać o siebie by móc wspierać dziecko?

– 6 lekcji
– film + materiały indywidualne
– 3 indywidualne konsultacje

Cel:
Materiały dotyczące analizy trudnych zachowań u dziecka

Współpraca zespołowa

Co dzięki temu zyskasz:

Program ten pozwoli Ci zrozumieć zachowania Twojego dziecka i odkryć własne zasoby jako rodzica.

Nauczysz się rozpoznawać odpowiednie momenty do nauki dziecka

Dowiesz się jak zaplanować rozwojową zabawę, w którą zaangażujesz Twoje dziecko

Jak skorzystać z warsztatów?

Dla rodziców przedszkolaków Neuromind

Dla rodziców dzieci, będących podopiecznymi naszego Punktu, termin i koszt warsztatu ustalany jest indywidualnie.

Dla rodziców dzieci spoza przedszkola Neuromind

Koszt warsztatów wynosi 750 PLN.
Warsztaty realizowane są indywidualnie.

W celu zgłoszenia na warsztaty, prosimy o wypełnienie poniższego formularza lub o kontakt z naszym sekretariatem: +48 88 30 30 007

Zgłoszenie na warsztaty

Imie i nazwisko opiekuna