Praca z dzieckiem w przedszkolu

Praca z dzieckiem z autyzmem w przedszkolu

Zabawa z dzieckiem jest najważniejszą aktywnością w jego rozwoju, dlatego wspieramy ją specjalistycznymi zajęciami.

„Kompetentne dziecko” to indywidualny program wspierający kluczowe umiejętności Twojego dziecka.

Składa się z diagnozy, specjalistycznego wsparcia oraz z tego co najważniejsze, czyli z relaksu i zabawy.

Przedszkole dla dzieci z autyzmem - Neuromind Włocławek

Diagnoza

Gwarancją skutecznych działań jest kompleksowa diagnoza, dlatego planowanie nauczania i całe nasze wsparcie poprzedzone jest wnikliwą oceną możliwości i potrzeb dziecka.

W pierwszych miesiącach pracy z Twoim dzieckiem staramy się jak najlepiej poznać jego możliwości i potrzeby, dokonując diagnozy funkcjonalnej w istotnych obszarach, m.in:
Samoświadomość

Diagnoza edukacyjna

Badająca poznawczy i zmysłowy rozwój Twojego dziecka w oparciu o metodę Marii Montessori.

Relacje zapewniające poczucie bezpieczeństwa

Diagnoza umiejętności społeczno-komunikacyjnych

Curriculum Growth Through Play System to podstawa do dalszej pracy i doboru celów specjalistycznych.

Diagnoza logopedyczna

Zarówno w sferze komunikacji, jak i w obszarze neurorozwojowych możliwości Twojego dziecka w oparciu o sprawdzone wystandaryzowane narzędzia diagnozy.

Diagnoza sensoryczno-motoryczna

Obserwacji i diagnozy dokonujemy specjalnie przygotowanym przez naszych specjalistów narzędziem, uwzględniającym potrzeby Twojego dziecka w sferach zmysłów oraz ruchu.

W ramach intensywnego wsparcia terapeutycznego Twoje dziecko zyskuje:

• Zajęcia logopedyczne
  • Zajęcia edukacyjne
  • Sensomotorykę
  • Zajęcia społeczne
  • Zajęcia grupowe
  • Poranny krąg

W ramach zajęć grupowych realizujemy:

• Zajęcia edukacyjne
  • Zajęcia z plastyki sensorycznej
  • Logorytmikę
  • Zajęcia wspierające naukę jedzenia (KREBS)
  • Zajęcia na powietrzu lub w innych instytucjach
  • Zajęcia ruchowe

Zabawa i relaks

Zabawa stanowi niezbędny element rozwoju Twojego dziecka, ponieważ wyłącznie odprężone i szczęśliwe dziecko podejmuje spontaniczną aktywność prowadzącą do harmonijnego rozwoju.

Chcemy w niej towarzyszyć i wykorzystać ten czas na trening kluczowych umiejętności.

Uważne towarzyszenie Twojemu dziecku każdego dnia, stanowi najlepszą gwarancję poznania jego potrzeb i możliwości.

U nas Twoje dziecko bawi się przy dyskretnym wsparciu doświadczonego specjalisty, który potrafi wzmocnić odpowiednie działanie malca lub nim pokierować (terapeuta cień).

Zabawy prowadzimy m.in. w oparciu o metodę Growth Through Play System, którą możesz kontynuować w domu.

Odpowiednia zabawa jest doskonałym czasem na wesołą naukę współpracy, kontaktu z drugim człowiekiem (także rówieśnikiem!) oraz adekwatnego posługiwania się przedmiotami i naśladowania.

Więcej o naszym podejściu możesz przeczytać na Blogu

Indywidualna praca z rodzicem

W zależności od potrzeb rodziny, realizujemy poniższe programy wsparcia. Udział w programach mieści się w ramach stałej kwoty czesnego.

Świadomy Rodzic

Program ten pozwoli Ci zrozumieć zachowania Twojego dziecka i odkryć własne zasoby jako rodzica.

Wyregulowane Dziecko

Program zakłada pracę indywidualną zarówno z dzieckiem jak i rodzicem.

Obowiązkowy dla Was w sytuacjach pojawienia się „trudnych” zachowań.

Jeśli jesteś zainteresowany zapisaniem do nas swojego dziecka, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem poniższego formularza.